İKSA SİSTEMLERİ

Derin kazılar, kazı alanının şekil ve boyutlarına, jeolojik şartlara ve çevre yapıların durumuna bağlı olarak iksa perdeleri ile desteklenirler. Perde elemanı olarak dairesel kesitli kazıklar veya dikdörtgen kesitli diyafram duvar panelleri kullanılır.

Perde elemanı kazıları; zemin/kaya özelliklerine bağlı olarak; diyafram duvar panelleri için mekanik/hidrolik kaşık veya freze marifetiyle yapılırken kazıklarda baket, salyangoz vb. delici uçlar kullanılır. Gerekmesi halinde, kazı duvarlarına hidrostatik basınç uygulayarak göçmeyi engellemek üzere kazı sırasında kuyuya delgi çamuru pompalanır.

TREVI tarafından uygulanan ve kalite, planlama, şantiye organizasyonu ve bütçe açılarından oldukça avantaj sağlayan CSP (Cased Secant Pile) tekniği ile delgi çamuru kullanmaksızın kazı yapılabilmektedir.

İksa perdesi elemanlarının tamamlanmasını takiben, herhangi bir destek sistemi kullanmadan (konsollu) veya payanda ve/veya ankrajlarla desteklenerek kazı sürdürülür. 

 

Bilgi İste

Ömer Avni Mahallesi, İnönü Caddesi, Gümüşsu Palas, N.18/10 Beyoğlu 34427 İstanbul

E-Posta [email protected]

Bu web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internette çalışmak çezelerler kullanılabilir. Bu çerezlerin bu web sitesinde kullanılmasını kabul edersiniz.  Çerez Politikası